טיפים לפתיחת סתימה

יום קיץ שרבי, ואתם לא יכולים לחכות יותר כדי לחזור הביתה ולהיכנס למקלחת המיוחלת לה אתם כל כך מחכים. אתם חוזרים הביתה, נכנסים למקלחת מוכנים ומזומנים לשטוף את חומו של היום והפלא ופלא – המים אינם יורדים בפתח הניקוז ולפתע אתם מוצאים את עצמכם ב"אמבטיה" מוצפת במים. מדובר בתרחיש לא נעים בלשון המעטה, שעשוי להיות מזיק למדיי לציוד הביתי היקר. מתי אפשר לטפל לבד? ומתי אתם זקוקים לסיוע מקצועי?

ממה סתימות ביוב נובעות?

אבל רגע, קודם חשוב שנבין מהן הסיבות לסתימת ביוב. סתימות ביוב בדרך כלל נובעות מהסיבות הבאות:

  • הסיבה הנפוצה ביותר נובעת מכך שאנשים זורקים אשפה שאינה מתכלה (תחבושות, חיתולים, מגבונים לחים ועוד) אל פתחי הניקוז, המגיעים אל מערכת הביוב וסותמים אותה.
  • סיבה נוספת עשויות לנבוע משמן. שפיכת שמן לכיור עשויה בהחלט לגרום לסתימה.
  • מערכת ביוב ישנה עם צינורות חלודים או שבורים.

המדריך לטיפול עצמי בסתימות ביוב

במקרים מסוימים פתיחת סתימות אפשרית גם באופן עצמי מבלי להזמין את שירותיו של אינסטלטור תל אביב. הצטיידו בפומפה ביתית (תוכלו לרכוש פומפה מקצועיות יותר בחנויות), מלאו את הכיור, המקלחת או האסלה במים והניחו אותה על פתח הניקוז. התחילו לפמפם באופן מהיר ורציף במשך כחצי דקה עד שיישאב הלכלוך. סתימות ביוב קלות בדרך כלל ייפתרו במהירות בשיטה הזו.

אם הפמפום אינו עזר, סביר להניח שמדובר בסתימת ביוב בסדר גודל מורכב יותר. אל ייאוש, כי ייתכן שעדיין תוכלו לפתור זאת בעצמכם. תוכלו לרכוש חומר כימי הנועד לפתיחת סתימות (התייעצו עם אנשי מקצוע מביני עניין). הקפידו לשמור על הוראות הבטיחות ולהצטייד באמצעי הזהירות הנדרשים (מסיכה וכפפות הגנה) בזמן שאתם שופכים את החומר הכימי אל פתח הניקוז הסתום. המתינו כשעה ובדקו אם המצב הביא לשיפור.

מסתייעים בסיוע מקצועי

כאשר הפעולות העצמיות שלכם כשלו, זה הזמן להזמין אינסטלטור בתל אביב אשר מיומן בעבודות אינסטלציה שונות וביניהן פתיחת סתימת ביוב. במקרה שבו הסתימה נוצרה כתוצאה מסתימת ביוב בשכונת מגוריכם, יש צורך להיעזר בביובית, משאית ייחודית שנועדה לשאוב את תכולת הביוב סתום. אינסטלטור מיומן בעל ציוד משוכלל יוכל לגשת לביוב הסתום, לאבחן את חומרת הבעיה ולהתאים לה את הפתרון המתאים כדי שתוכלו לחזור לשגרת חייכם במהרה.

 

השארת תגובה