התקנת דוד שמש או דוד חשמל

התקנת דוד שמש

התקנה של דוד שמש היא לא התקנה שניתנת לביצוע ללא ניסיון וידע מתאים. אם אין לכם את הידע המתאים רצוי שלא להתקין לבד ולהזמין איש מקצוע מוסמך.
יש לזכור לבדוק שהדוד שמותקן הוא בעל תקן ואישור ממכון התקנים.

לפני התקנת דוד שמש יש לוודא כי השטח עליו הדוד יהיה מותקן ראוי ובטוח לדוד. לוודא שאין פגמים בשטח כמו רעפים רופפים (במידה ויש) , חלקים לא אטומים וכו'.
רצוי לרכוש ולהתקין דוד שמש בגודל עם נפח מיכל המתאים למס' הנפשות המשתמשות במים החמים. דוד גדול מידיי גורם לבזבוז מידיי ודוד קטן מידיי יוצר מצב בו המים החמים לא מספיקים למס' הנפשות המשתמשות במים החמים.

יש לוודא כי מלבד רכישה של מיכל בגודל הנכון יש לרכוש ולהתקין קולטים בגודל הנכון.
יש לוודא כי מיקומו של הדוד ומיקומם של הקולטים נכונים על מנת לקלוט את מירב קרני השמש ויש לוודא כי הקולטים אינם מותקנים במרחק העולה על 5 מטרים מהמיכל.

בזמן ההתקנה יש לוודא כי מותקנים כל השסתומים הנחוצים להפעלת הדוד כגון: שסתום ביטחון המונע היווצרות לחץ יתר על המידה במיכל המים ואף מונע נזילה של המים.
יש לוודא כי מותקנת מערכת סינון מים המונעת היוצרות אבנית בדוד ובעקבות כך מונעת קצרים.

יש לוודא גם כי מותקן טיימר כדי שניתן יהיה לקבוע מראש את זמני פעילות הדוד ( דבר זה קורה בימים חשוכי שמש בהם לא ניתן להשתמש בדוד השמש וצריך להשתמש במערכת החשמלית על מנת לחמם את המים.) ומשך זמן הפעילות שלו. דבר זה מביא לחיסכון בחשמל ומספק יתרון ונוחות בכל הנוגע להפעלת הדוד.

בסיום ההתקנה יש לוודא כי הדוד מעוגן כמו שצריך על מנת למנוע נזק לדוד או למשטח עליו מונח הדוד.

התקנת דוד חשמל

התקנה של דודי שמש היא לא התקנה שניתנת לביצוע ללא ניסיון וידע מתאים. אם אין לכם את הידע המתאים רצוי שלא להתקין לבד ולהזמין איש מקצוע מוסמך.
יש לזכור לבדוק שהדוד שמותקן הוא בעל תקן ואישור ממכון התקנים.

לפני ההתקנה יש לוודא כי השטח עליו הדוד יהיה מותקן ראוי ובטוח לדוד. לוודא שאין פגמים בשטח כמו רעפים רופפים (במידה ויש) , חלקים לא אטומים וכו'.
בזמן ההתקנה של דוד יש לוודא כי על אביזרי הבטיחות והאביזרים ששומרים על אורך החיים של הדוד מותקנים. מדובר באביזרים כגון- שסתומי ביטחון, ברז ניתוק מים וכדומה.
יש לוודא גם כי מותקן טיימר כדי שניתן יהיה לקבוע מראש את זמני פעילות הדוד ומשך זמן הפעילות שלו. דבר זה מביא לחיסכון בחשמל ומספק יתרון ונוחות בכל הנוגע להפעלת הדוד.

על מנת לחסוך בחשמל בזמן הפעילות היומיומית של הדוד רצוי לבקש מהמתקין לכוון את התרמוסטט לכמה טמפרטורות מתחת ל70 מעלות

יש לזכור דוד חשמל בשונה מדוד שמש- עובד אך ורק על חשמל. לכן מיקום הדוד אינו משפיע על אופן פעולתו.

בסיום ההתקנה יש לוודא כי הדוד מעוגן כמו שצריך על מנת למנוע נזק לדוד או למשטח עליו מונח הדוד.